о¿о8.
暗 渡 陈 仓 |
[за шестиграмою №42 (Примноження – 100 011)]
Таємно виступати на Ченьцян Базова притча На початку ІІ в. до н.е. полководці Сян Юй і Лю Бан, були в борні між собою за владу в Піднебесній. Одного разу Дю Бан наказав своєму споборнику Хань Сіню напасти на війсьа Сян Юя, що квартирувалися у містечку Ченьцян. Хань Сінь першим ділом послав своїх воїнів ремонтувати спалені містки на дорозі по якій мав виступати. Коли про це дізнався командуючий військами Сянь Юя генерал Чжан Дань, він розсміявся і сказав, що люди Ханя Сіня будуть ремонтувати ті містки ще не один рік. А тим часом Хань Сянь таємно повів свої головні сили іншою дорогою і раптово напав на Ченьцян. Захоплений зненацька Чжан Дань покінчив з собою. Афоризми: Спочатку вчини Наявний малий наступ. Якщо супротивник В певності своєї дужий, Не діє – великий наступ. *** Воюють – січчю. Перемагають ж сповна – Хитрим маневром. |
Коментарі:
«Легкий наступ – і триграма Вітер»
Дана стратегема теж відповідна шестиграмі №42 – Примноження. Триграма Грім символізує швидкий рух, а триграма Вітер – рух що м’яко слідує за первинним імпульсом шестиграми у цілому. Перше відповідає власним діям, друге – діям противника. Швидкий та гнучкий маневр забезпечує успіх заповзяттю, поки супротивник у сум’ятті і облуді – як несподіваний і швидкий вітер, що попадає у пустоту. Взаємна відповідність всіх шести рис знаменує істинну суті Змін: об’єкти, що досягли свого рубежу, змінюються на свою протилежність. Між третьою та четвертою рисами, у самій серцевині шестиграми, присутнє місце спокою та пустоти і одночасно це місце граничної облуди.
Ілюстрації:
У давні часи Київської Русі, коли вона була ще вимушена платити дань більш сильній імперії Хозарського Каганату, талановитий характерник Святослав Хоробре, що показав свою незгоду із оплатою тих хабарів каганцям та на знак цього розтрощив північний оплот збору дані – фортецю Саркел. А потім же, після попередження Каганату знаменитим зверненням «Іду на Ви», зі своїми основними силами таємно рушив не по близькій дорозі на південь (по близькій попливли лише його лодії), а по великому колу через північ до основної столиці юдейського Каганату Ітіля і духовної юдейської батьківщини – Семендеру та наголову розтрощив той Хозарський Каганат.
Китайську версію «тайного виступу на Ченьцян» сповна використовували і у європейському театрі війн, наприклад: під час другої світової війни – висадка десанту союзних військ на південному сході Англії в районі Кале, замість очевидного німцям форсажу із півдня Англії – Нормандії.