З чого почати нове життя? – З планування цього життя. Зазвичай, людина опиняється в скрутному становищі, де 50 на 50 розподіляються: “сам не правильно вибудовує життя” і “допомогло оточення”. Нюансів може бути море, але фінал однаковий: енергії немає, роботи немає, сім’ї немає, хвороби, і т.і. В даному випадку ось перелік дій, у якому порядок приоритетів може бути різний, але це те, що потрібно зробити, щоб вийти з кризи:
1. Припинити витрачати енергію на зайве.
2. Прийняти міри для забезпечення базових потреб.
3. Позбавитись депресії, ПТСР, панічних атак. Вийти зі стану жертви. Перейти в ресурсний стан.
4. Вести здоровий спосіб життя. Налагодити сон і харчування.
5. Спланувати день, враховуючи заняття спортом. Виконувати розклад дня.
6. Визначити цілі та задачі. Записати їх на папері. Що не написано — не існує.
1. Зрозуміти яким чином ти втрачаєш енергію, хто/що її в тебе забирає і хто/що дає. Зрозуміло, треба терміново виключити з життя те, що забирає енергію (зв’язки, справи, продукти) і сфокусуватись на тому, що надає енергію. Для мене це Сонце і деякі люди. Сон і харчування – основа виживання. Тому пильна увага тому, як ти спиш і що вживаєш в їжу. Алкоголь, тютюн — підключення до егрегорів, які витягують з людей багато енергії. Їх треба позбавитись в першу чергу. Я не бачив жодної людини, яка б померла від того, що покинула пити або палити, але тих, що померли бачив багато… Також, треба виключити з життя токсичні зв’язки. Байдуже хто ці люди, рідні, близькі або любі — ніяких контактів з тими, хто забирає час, кошти, увагу. Спочатку врятуйте себе, а потім вибудовуйте відносини.
Для чоловіків дуже важливо усвідомити свою залежність від жіночої енергії. Здебільшого чоловіки підзаряджаються енергією від жінок, тому може існувати певна залежність. Це окремий блок, який потім розпишу, а поки що треба просто усвідомити цей факт. Важливо не прогавити момент енергообміну, бо “акумулятор” розрядиться в нуль, а такий акумулятор нікому не потрібен.
2. Піти на роботу. Першу доступну роботу, яка принесе найшвидше гроші, щоб забезпечити базові потреби: житло, їжа. Це може бути не престижна і не високооплачувана робота, але потрібно заробляти, щоб мати можливість далі щось робити. Звісно, робота не повинна посилювати існуючи проблеми і т.і.
3. Перейти в ресурсний стан, для чого спочатку позбавитись психологічних проблем. Тут докладніше – Як позбавитись депресії, ПТСР, панічних атак
Прибирання себе з “жертви” – це забрати з життя поняття “Провина”, “Сором”, “Страх”, припинити критикувати себе і оточуючиї. Фокусуватись на тому, щоб не впадати в роль “жертви”. Постійно собі нагадувати, що ти – “вершитель”, а не “жертва”. Докладніше – Як вийти зі стану жертви
4. Сон і харчування — основа виживання. Це закон. Спати треба багато, їсти треба різноманітну корисну їжу, вживати вітаміни, дуже багато води. Докладніше Про відпочинок і сон.
5. Основа перемоги — дисципліна (Сунь Цзи). Дисципліна — суворе та чітке виконання встановлених порядку та правил. Напишіть розклад дня і чітко його виконуйте. В розкладі дня обов’язково повинні бути фізичні навантаження. Чим важче навантаження — тим краще для гормонального фону. Для офісного планктону кожен день 30 хвилин роботи з залізом і повільненько від 30 хвилин бігової доріжки.
Щоденник, записник зі справами (Trello), і зображення на стінах — в рази покращать результативність.
Проблематика роботи полягає у тому, що в системі “ТІЛО — РОЗУМ — ПСИХІКА — ДУХ — 5 ЕЛЕМЕНТ” усі складові тісно взаємопов’язані. Вкладати зусилля потрібно в роботу над усіма складовими одночасно. Безумовно, концентрувати увагу потрібно на проблемному елементі, але робота тільки над однією складовою системи не надасть значного ефекту. Також, треба розуміти пріоритетність складових для того, щоб дотримуватись порядку роботи над елементами системи. Схематично порядок і правила роботи зображені на наступній схемі
6. Визначити свої цілі. Цілі виходять з образу тебе через певний період. Я уявив себе через 5 років, докладно в усіх кольорах, відчув це емоційно… і прописав якомога докладно на папері.
Важливо розуміти, що будуть зриви. Після зриву треба усвідомити чому так сталось і почати все з початку. Другий, третій, десятий… Не відступати, і все вийде.
Ще одне. У багатьох людей мотивація приходить під час роботи. Тобто, спочатку починайте щось робити і тоді з’явиться мотивація. Не чекайте, дійте.
З Повагою, Денис Дудник