Даоська йога і Цигун

Цигун. Третій тиждень. Печінка

Почати рекомендую з детального вивчення настанови по цьому етапу занять – “100 днів для здоров’я та довголіття. Настанова по даоській йозі та цигун. Третій тиждень занять. Печінка”, (Юдлав Эрик)

Елемент – Дерево. Емоція — Злість. Звук – Ш-Ш-Ш-Ш-Ш-Ш-Ш-Ш. Органи, пов’язані з печінкою – Очі.

Продовжуємо практикувати Черевне Дихання. Робити це рекомендується як змога частіше.

Вправа. Сидячи зосереджую увагу на печінці. Руки вільно вздовж тіла, розвернуті долонями на зовні. Вдихаючи підіймаю руки вверх через сторони, долонями вверх. Дивлюсь вверх. Переплітаю пальці рук над головою долонями догори. Тисну основу долонь догори, розслабляюсь в поясі та вклоняюсь вліво, розтягуючи сторону, де печінка. З відкритими очима субвокально видаю звук: Ш-Ш-Ш-Ш-Ш-Ш-Ш-Ш. Візуалізую, що печінка укладена в мішок і зайвий жар виходить через цей мішок. Візуалізую, що печінка омивається смарагдово-зеленим (ізумрудно-зеленим)) світлом, а потім видихаючи — як злість у вигляді сірого диму виходить з печінки прямо через шкіру. Після видоху роз’єдную пальці і повільно опускаю руки через сторони в початкове положення. Виконується вправа 3 рази на день.

Очі. Білки очей пов’язані з легенями, зіниці — з нирками, райдужна оболонка — з печінкою, куточки ока — з серцем, повіки — з селезінкою.

Масаж. Розтираю руки. Глибоко вдихаю, затримую дихання, подумки направляю ці в обидва ока. Кінчиком середнього пальця через закриті повіки масую центри очних яблук. 6-9 рухів по часовій і стільки само проти. Видихаюі. Ще раз глибоко вдихаю, затримую дихання, подумки направляю ці в обидва ока. 2.) Вказівним, середнім і безіменним пальцями обох рук промассовую верхню частину ока. 6-9 рухів по часовій і стільки само проти. 3.) те саме для нижньої частини. 3.) Пальці в кулак. Вказівні пальці розтерти до тепла і боковими їх сторонами массувати очі. Тиснути сильно але не боляче. Промасувати середню, верхню і нихню частину.

Тиснення на очні яблука. Розтерти долоні. Вдохнути і розслабитись. Видохнути і напрягти анус. Натиснути на очні яблука. Відчувати зв’язок між Хуейінь і очима. Видохнути і розсслабитись. 3-6 разів.

Викликання сліз і плекання позитивної енергії. Не кліпаючи і повністю відкрив очі дивимось на якусь точку. Через деякий час потечуть сльози. Вони будуть солоні та мати неприємний запах — це відходи внутрішнього окислення. 2.) Дивлюсь на кінчик вказівного пальця. Глибокий вдох – дивлюсь — затримую дихання — видихаю. Брюшне дихання. В очах з’явиться відчуття печіння. Не закривати очі допоки не потечуть сльози. 3.) розтераю долоні та накриваю ними очі. Вбираю очима тепло від долонь. Закритими очима роблю 3 круги по часовій, 3 круга проти.

Сексуальне Гунфу. Полягає в масуванні яєчок. Розтерти руки і 15-30 секунд гріти долонями нирки. Дихати глибоко і уявляти, як енергія опускається з нирок в яєчка. Розтерти долоні і масувати легко яєчка. Знову розтерти і масувати кожне яєчко кінчиком великого пальця з однієї сторони і кінчиками вказівного, середнього і безіменного пальців з іншої. 3.) охопити яєчки лівою рукою. Покласти руку на пупок і зробити нею 36 рухів по годинниковій стрілці навколо пупка (зверху вниз по лівій стороні, знизу вверх по правій). Міняю руки. В праву яєчка а лівою по животі 24 рухи проти часовій. 4.) ліва долонь на нижню частину живота над пенісом (Палац Сперми), а права долонь зверху на ліву. Втягую м’язи навколо очей, і відчуваю легке скорочення і стимуляцію в проміжності, кінчику пенісу, мочи-половій діафрагмі в середині пенісу і в анальному сфінктері. Відчуваю, як цзін розширюється в Палаці Сперми. Дивлюсь вниз, намагаючись прослідкувати, як Сутність рухається з Палацу Сперми вниз по ногах в землю.

Бадуаньцінь. П’ятий і шостий шматки

Погойдуваня головою і сідницями для гасіння Серцевого Вогню. З вихідного положення одночасно гойдаю головою і тілом в ліву сторону, а сідницями в праву. Роблю це на вдиху і випрямляю праву ногу. На видиху — вихідне положення. Повторити вправу, на цей раз голова і тіло право, а сідниці вліво. При цьому вдихаю і випрямляю ліву ногу. На видиху — вихідне положення. Таких вправ 8 раз на кожну ногу. Ця вправа гасить “сердцевий вогонь” – знімає напругу нервової системи, викликаної стресом і фізичними зусиллями, що не пройшло після відпочинку.

Охоплення пальців ніг обома руками для посилення нирок. З вихідного положення прогинаюсь назад. Затримуюсь. Повільно нагинаюсь вперед. Ноги прямі, коліна не згинаю. Нахиляюсь на вдиху. Намагаюсь вхопити пальці ніг. На вдиху повертаюсь в вихідне положення. Роблю 8 повторень.

Посмішка очима.
1. Практикую Сидіння і Заспокоєння свідомості (2-й тиждень). Фокусуюсь на точці перед собою, скошую очі на кінчик носа (1-2 хв.), переношу на бугорок носу (1-2 хв.), переношу на перенісся (1-2 хв.).
2. Закриваю очі. Уявляю сонце (вдень) або місяць (ніччю). У сонця або місяця обличчя посміхається прямо мені в очі.
3. Направляю енергію посмішки, яка виходить від сонця або місяця, в зовнішній куточок лівого ока. Відчуваю, як куточок лівого ока починає розслаблятись і посміхатись. Підіймаю лівий куточок рота в посмішці. Почуваю взаємозв’язок між посміхаючимся куточком рта і посміхаючимся куточком ока. Почуваю, як ліва половина обличчя піднялась і розслабилась.
4. Те саме роблю для зовнішнього куточка правого ока і правого куточка рота.
5. Направляю посмішку во внутрішній куточок лівого ока. Те саме роблю для внутрішного куточка правого ока.
6. Переводжу енергію посмішки від сонця або місяця в зірницю лівого ока і почуваю, як він наповнюється енергією. Те саме роблю для правого ока і відчуваю, як він наповнюється енергією посмішки.
7. Переводжу енергію посмішки в райдужну оболонку лівого ока і відчуваю, як вона наповнюється енергією посмішки. Глибоко вдихаю, як при Черевному диханні, а потім видихаю і втягую м’язу райдужки, водночас втягую анус для того, щоб допомогти себе відчути і активувати райдужну оболонку ока. Видихаю в розслабляюсь. Те саме роблю для правої райдужки ока.
8. Направляю посмішку на усю білу частину лівого ока і відчуваю, як очне яблуко наповнюється енергією посмішки. Повторюю це саме для правого ока.
9. Направляю посмішку у верхню повіку лівого ока і відчуваю, як вона наповнюється енергією посмішки. Це саме роблю для правої верхньої повіки, лівої нижньої повіки, правої нижньої повіки.
10. Тримаю очі закриті та концентрую свою увагу на кінчику носа. Переношу на бугорок носа, на Трете око. Направляю посмішку в Трете око. Відчуваю, як ця область розслабляється по мірі наповнення енергією.
11. Переводжу енергію посмішки в голову. Уявляю собі, що мій погляд починається з кінчика носа, йде іерез бугорок в Трете око і заглиблюється на 1 см в мозок. Подумки залишаюсь там протягом декількох хвилин. Спостерігаю за своїми думками або просто тихо сиджу.
12. Розтираю руки і роблю масаж обличчя. Накриваю очі долонями і перед тим, як відкрити очі, декілька секунд вбираю тепло.

Більш детально про виконання вправ – “100 днів для здоров’я та довголіття. Настанова по даоській йозі та цигун. Третій тиждень занять. Печінка”, (Юдлав Эрик)

Зміст тутДаоська йога і цигун