13.04.2020 р.
Перше, що мені заважає і з чого я хочу почати, це підйом. Я прокидаюсь пізно, з відчуттям провини перед собою за те, що всі вже працюють, а я ще “жовтки вбираю”. Я добре пам’ятаю роки у військовому училищі, коли кожен день нас підіймали в 7-00 і ніяка сила не могла змінити цей режим. Тоді більшість з нас постійно хотіла спати, при цьому знесиленим ніхто не був. Підйом починається з відбою. Для того, щоб ми встигали відпочити, відбій у нас був у 22-00. Якщо лягати спати в цей час, то можна виспатись. Якщо засинати в 00-00 або пізніше, то про якісний відпочинок мови не може бути. Можна сказати, що той графік мене вдовольняв, але зараз — інше питання. Тоді був сержант, який “допомагав” виконувати розклад. Зараз — не можу піднятись і все тут…
Маючи на меті розібратись з питанням оптимального графіку, я прочитав книжку “Завжди вчасно” Майкла Бреуса. Це книга про хронотипи. Майкл виділяє чотири типи хронотипів людей: Дельфіни, Леви, Ведмеді, Вовки та надає рекомендації для цих типів. Нічого особливого я не виявив. Я звичайний Ведмідь, яких 50% від загального числа людей. Просто треба раніше лягати спати, якщо рано вставати. Або рано не прокидатись, якщо пізно ліг спати. Принаймні розуміти, що для того, щоб піднятись в 7-00 в нормальному стані, треба засинати не пізніше 23-00. Саме це я закладаю в “Розклад Сонячної людини”.
До речі, про засинання. Засинати треба в хорошому стані. Не нервовому, не замученому. Тобто, перед сном треба привести себе в спокійний, розслаблений стан. Думки повинні бути позитивні. Усі справи повинні бути закінчені щонайменше за годину до сну. А якщо заснув пізно, то прокинувшись пізно, повинен розуміти, що це сталось тому, що хтось вчора дивився фільм або працював, або … замість того, щоб відпочивати.
Для “Ведмедів” необхідність лягати спати в 22-00 обґрунтовується тим, що в період з 22-00 до 02-00 виділяються гормони, необхідні для відновлення сил і т.і. Якщо не спати в цей час, то потрібні гормони не виділяються і тоді людина прокидається “не відпочивши”. Якщо постійно не спати в цей час, то виникає хронічна втома, похідними якої є хвороби.
Таким чином, щоб рано прокидатись, треба раніше лягати спати. Якщо думки крутяться в голові та не дають змогу заснути, то треба зупиняти ментальну активність за допомогою вправ. Наприклад, “тягнути паузу між думками”. Між думками є пауза. Треба “ловити паузу між думками і починати її “розтягувати”. Усю увагу концентрувати на паузі. Тягнути її доти, доки не залишиться жодної думки. Можливо залишиться думка про цю паузу, чи про те, що я думаю про паузу. Але це не суттєво. Головне — звільнитись від потоку різноманітних думок.
Для початку починаю відбиватись в 23-00, бо 22-00 для мене це сильно зарано. Якщо не побачу змін — перейду на відбій у 22-00.
19.04.2020 р.
Перший тиждень практики лягати раніше показав наступне. Якщо лягати до 23-00, то я прокидаюсь без будильника в 7-30 – 7-40.
І з усвідомленням цього, переходжу на наступний крок в створенні себе — кращого. Я про фокус на стані. Про що в наступному записі – “Стан Сонячної людини”.