Створення бізнесу

Резюме бізнес-плану

Резюме бізнес-плану

Резюме готується в самому кінці роботи над бізнес-планом.  Надаю його першим, щоб Ви пам’ятали, чим закінчиться Ваша робота по бізнес-плануванню. Це самий відповідальний розділ. Якщо він буде не переконливий — читати бізнес-план далі ніхто не буде. Тому, в процесі написання бізнес-плану пам’ятайте, що на фінішу Вам потрібно буде зібрати з усього бізнес-плану коротенькі висновки для написання Резюме.

Перше, що повинна побачити людина, яка взяла в руки Ваш бізнес-план — це, звісно, титульна сторінка. На ній потрібно написати що найменш:

  • Назва бізнес-плану
  • Організатори проекту
  • Ініціативна група
  • Керівник проекту
  • Контактні дані
  • Загальна вартість проекту
  • Дата — Підпис — Хто підписав

Другим листком іде “Зміст бізнес-плану”. Тут Ви пишете на якій сторінці що написано. Це табличка наступного формату:

ІІ. ЗМІСТ БІЗНЕС-ПЛАНУ

ІРеєстраційна картка проектуст. 1
ІІЗміст бізнес-плануст. 2
ІІІПроект бізнес-плануст. 3
1Резюме бізнес-плануст. 3
15Оцінка ризиківст. 29
IVДодатки 
Додаток-1Бюджет проектуст. 30
Додаток-2Резюме керівника проектуст. 31

Резюме бізнес-плану

Резюме бізнес-плану складається в самому кінці написання бізнес-плану, після того як Ви написали весь бізнес-план. В резюме коротко прописуються “вижимки” усіх пунктів бізнес-плану. Тобто, з кожного пункту виписується найголовніше.

Обов’язково треба відобразити в резюме:

  • Про що взагалі проект
  • Кінцева мета проекту
  • В чому полягає унікальність проекту
  • Загальна вартість проекту і скільки Вам потрібно зараз коштів
  • Яка прибутковість проекту. За скільки часу повернуться кошти
  • Ризикованість проекту і основні високо-ймовірні ризики
  • Забезпеченість проекту
  • Основна продукція і перспективи розвитку
  • Соціальний вплив проекту
  • Фактори, які вселяють довіру Вашому бізнесу

Тобто, коротко по всім пунктам бізнес-плану.

Пам’ятайте основні питання, які крутяться в голові любого інвестора: “Скільки грошей потрібно вкласти?”, “Скільки на цьому можна заробити?”, “Коли повернуться гроші?”, “Які є ризики втратити гроші?” і т.і. Спробуйте побути на місці інвестора.

Пункт – 2. Географічне охоплення проекту

В цьому пункті потрібно написати Ваші міркування про локалізацію проекту. Обґрунтування розміщення усіх частин проекту. Також, маркетингові рішення по збуту товару чи послуги. Логістика і забезпечення.

В описі потрібно прийняти до уваги: вартість оренди, вартість енергоносіїв та комунальних витрат, обов’язково трудові ресурси (про постійних і тимчасових працівників), безпеку бізнесу і близькість до основних джерел забезпечення. Також, треба написати запасні варіанти та дії в особливих випадках.

Далі дивіться пункт, з якого Вам потрібно почати написання бізнес-плану – “Товари та послуги. Що Ви збираєтесь робити? Компанія та галузь бізнесу”

Приклад резюме Франшиза “Яскраві ножі”

1. Резюме

“Яскраві ножі” – мале підприємство з виробництва ножів і тактичного спорядження ветеранами АТО. Це тестова франшиза, яка після успішного відпрацювання моделі бізнесу буде поширена по схемі франчайзингу.

Кінцева мета проекту – це ефективно і планомірно працююче підприємство з виробництва ножів та практично підтверджений організаційний проект франшизи з виготування ножів і тактичного спорядження.

Проект є соціальним, оскільки створюється за для працевлаштування ветеранів АТО та інвалідів. Він заснований Денисом Дудником у 2017 році завдяки перемозі в конкурсі STARTUP IRPIN, підтримується державними і громадськими організаціями, має значний позитивний соціальний відгук і громадську підтримку. Це перший в Україні проект по соціальній адаптації ветеранів інвалідів АТО із залученням їх до роботи на виробничому підприємстві.

Проект в рамках цього конкурсу передбачає залучення _____________ гривень інвестицій, які будуть вкладені в основне обладнання.

Взагалі, вартість усього проекту складає _______ гривень, з яких _______ гривень складає основне обладнання, а решта — кошти на впровадження і розвиток виробництва.

Проект має низьку прибутковість (__%). Проект впроваджується більш для самого процесу роботи, а ніж для отримання прибутків. Це обумовлює вибір джерел і умов фінансування проекту. Залучати кошти планується за рахунок грантів та пільгових джерел фінансування.

Ризикованість проекту мала. Це обумовлено державною і громадською підтримкою проекту, його соціальним напрямком. Значні ризики мають малу ймовірність.

Проект добре юридично забезпечений. Декілька провідних українських юридичних компаній надають проекту юридичну допомогу за принципом “pro bono”.

Основна продукція проекту – це інноваційні ножі тактичного і туристичного призначення та тактичне спорядження. Вже на початку проекту з’являються пропозиції по виробництву інших виробів з металу, наприклад саперні інструменти. У перспективі планується укладання зі Збройними силами України контрактів на виробництво ножів та тактичного спорядження.

Проект є інноваційним не тільки за своїм соціальним характером, а й за інженерно-технічними інноваціями, які будуть впроваджені у виробництво. Деякі з інновацій, які будуть впроваджуватись, не мають аналогів у Світі.

Далі дивіться пункт, з якого Вам потрібно почати написання бізнес-плану – “Товари та послуги. Що Ви збираєтесь робити? Компанія та галузь бізнесу”

Пункти бізнес-плану та загальна інформація – на сторінці “Бізнес-планування”

Якщо є запитання — пишіть, дзвоніть — “Контакти”

З Повагою, Денис Дудник