Створення бізнесу

Як створити франшизу

Як створити франшизу

Філософія франчайзингу заснована на максимально повному задоволенні бізнес – потреб виробників товарів і послуг, та їх продавців (розповсюджувачів, дилерів, дистриб’юторів). Феномен успіху франчайзингу в тому, що підприємство – виробник товарів і послуг, продає не свої товари та послуги, а модель свого бізнесу – франшизу. Наразі франчайзинг в Україні, порівняно з його світовим розвитком, перебуває у зародку. Франчайзинг в Україні погано розвинений тому, що ще не настав його золотий час. А оскільки продаж франшиз найефективніша система розповсюдження товарів та послуг, то на франчайзинг в Україні чекає світле майбутнє. Про вигоди франчайзингу я вже говорив на сторінці франчайзингу. А зараз йтиметься про те, як створити франшнизу.

Схематично створення франшизи можна зобразити в такий спосіб

Як створити франшизу

Про те, як створити франшизу в кожному конкретному випадку, необхідно приймати рішення предметно. Традиційно починати треба з головного. А головне – ідея франшизи. Починати створення франшизи необхідно з розробки ідеї франшизи. Не з усіх товарів та послуг можна створити франшизу. Вони повинні відповідати низці вимог, основними з яких є унікальність або специфічна особливість, легкість у дублюванні бізнес-системи, можливістю юридичного захисту, стійкість за часом, ін.

Зробіть Попередній розрахунок створення франшизи

Перед тим як створити франшизу обов’язково необхідно ознайомитися з досвідом створення франшиз, а ще краще з людиною, яка розуміється на франчайзингу. Секретів у створенні франшиз не так багато, але вони є. «Ходити по ґаблям» зараз як ніколи дорого, тому перед тим як створити франшизу – почитайте першоджерела і «погуляйте по ринку» франчайзингу.

Після того, як франшиза описана на папері, візуалізується, необхідно написати бізнес-план франшизи. Він необхідний не так для створення тестової моделі, першої пробної франшизи, як для майбутнього франчазі, покупця франшизи. Слово франшиза тут поки що застосовується умовно, оскільки на цьому етапі ми створюємо її модель, і про купівлю – продаж франшизи поки не йдеться.

Основне завдання цього етапу створення франшизи полягає у написанні докладного бізнес-плану, який буде «інструкцією до застосування франшизи» для майбутнього покупця франшизи.

Особливу увагу в бізнес-плані франшизи слід приділити організаційному проекту системи управління та регламентації діяльності. Прочитавши бізнес-план франчазі повинен без зайвих питань реалізувати Ваш задум, а його персонал, вивчивши посадові інструкції, точно виконувати встановлені Вами порядок та правила.

Після написання бізнес-плану франшизи створюється тестова модель франшизи. По суті, той бізнес, який Ви збираєтеся продавати.

Організовується тестова модель франшизи у найкращих традиціях українського бізнесу. Все, що Ви написали в бізнес-плані, необхідно реалізувати у реальному бізнесі, що діє. Якщо в процесі впровадження бізнес-плану створення франшизи з’являються якісь проблемні питання – бізнес-план оперативно редагується, досвід осмислюється, робляться експерименти, одним словом, ідея франшизи перевіряється на «життєздатність» у прямому та переносному значенні. На тестовій моделі франшизи проводяться експерименти, тести, соціальні опитування, відпрацьовуються методики роботи з конфліктами, виявляються суперечності та усуваються недоліки. Все фіксується, аналізується, робляться записи.

Після того, як з’явиться успішний досвід роботи моделі бізнесу, на Вашу думку франшиза працює нормально, Вам необхідно ухвалити рішення про створення франчайзингової системи. По суті, написати бізнес-план про те, як Ви продаватимете франшизу, а перед цим розробити схему системи франчайзингу.
Схема системи франчайзингу, по суті, організаційний проект системи управління бізнесом з продажу франшизи, одна з основних складових бізнес-плану системи франчайзингу.

Паралельно з розробкою схеми системи франчайзингу, ведуться юридичні роботи із забезпечення планування системи франчайзингу. Також реєструються необхідні бренди, патенти, розробляються необхідні документи. Юридичний аспект франчайзингу можливо найважливіший на етапі проектування. Він як бетон, яким скріплюється франчайзингова модель. Якщо все спочатку було добре юридично закріплено, основа бізнесу буде надійна, то і надалі Ваша франшиза буде стабільно надійна.

Бізнес-план системи франчайзингу обіймає бізнес-план франшизи, схему системи франчайзингу, юридичний план та відповідає на питання створення франчайзингової системи за загальноприйнятими в бізнесі пунктами бізнес-плану.
Зрозуміло, що бізнес-план створення франчайзингової системи має бути максимально об’ємним, детальним, точним, ін. Ділова мудрість говорить: «Добре сплановано – наполовину зроблено!».

Залишається впровадити систему франчайзингу за розробленим планом.

Коротко це відповідь на запитання: “Як створити франшизу?”

Далі читайте Попередній розрахунок створення франшизи

Пропозицію по франчайзингу дивіться на сторінці “Франчайзинг”

Будуть ще питання – пишіть, дзвоніть, завжди буду радий.

З повагою, Денис Дудник.

КОНТАКТИ